Horváth Dániel

Easy School of Languages

Valletta_Málta

2023. július 17. és 28. között Máltán vettem részt a vallettai Easy School of Languages nyelviskola szervezésében az Advanced Digital Technologies in the Classroom című továbbképzésen. A kurzus minden reggel 9 órakor kezdődött és 14:30-ig tartott, 2 szünettel. A kurzus oktatója Ed Vassallo volt, aki tökéletesen átadott minden tudnivalót, amit a kurzus során el lehetett sajátítani és az órák is remek hangulatban teltek.

A kurzus során rengeteg digitális technológiát ismertem meg, amiket megtanultam használni is. A kurzus felépítéséről elmondható, hogy fokozatosan épült fel: eleinte könnyebb, később jóval nehezebb digitális technológiákat használtunk. Mindemellett ezeket a technológiákat ötvöztük is és gyakran az egyik tanult programot beépítettük egy másikba.

Az első tananyag a Google Űrlap volt, ahol az összegyűlt eredményeket egy Google Táblázatba ültettük át, amiben különböző képleteket alkalmaztunk az eredmények értékelésére. Mindeközben egy QR-kód generátort is megtanultunk használni, amivel egyszerűbben el lehetett érni a Google Űrlapunkat.

Következőnek power point tudásunkat mélyítettük el. Nem egyszerű prezentációkat készítettünk, hanem makrók segítségével egy power point-alapú játékot hoztunk létre. Ehhez megtanultuk azt is, hogyan lehet .jpeg formátumú képekből .png formátumúakat készíteni a háttér eltávolításával. A power pointhoz köthető, hogy következőnek a Canva nevű alkalmazást ismertük meg. Ennek segítségével prezentációkat lehet készíteni, azonban a Canvában nemcsak képeket, hanem illusztrációkat, animációkat és videókat is tudunk beszúrni.

Ezt követően a Miro-t ismertük meg, ami egy digitális whiteboard. Ennek segítségével rendszerezettebbé tehetjük az óránkat és tudunk beszúrni videókat, quizeket és felméréseket is. Ha már quizek, a Miro-hoz kapcsolódóan megismertük a Kahoot! nevű kvízalkalmazást is, majd a felmérésekkel kapcsolatban a Mentimeter-t, amin élőben követhetjük a felmérés eredményeit.

Ezek után weboldalt készítettünk a Wordpress segítségével. A weboldalunkba beépítettünk egy LMS-rendszert (Learning Management System), ami a LearnDash volt. Ennek segítségével készítettünk egy kurzust, amibe nemcsak tananyagokat és videókat töltöttünk fel, hanem kvízt is csináltunk hozzá a LearnDash segítségével.

Számomra a kurzus leghasznosabb része ezután következett, ez pedig a ChatGPT megismerése volt. A mesterséges intelligencia segítségével óraterveket készítettünk, tananyagot írtunk, segédanyagokat (pl. handoutokat) készítettünk, prezentációvázlatokat írtunk, mindemellett pedig megtanultuk azt is, hogy a diákok hogyan használhatják a mesterséges intelligenciát a tanuláshoz és kutatásokhoz. A mesterséges intelligencia helyes használata várhatóan rendkívüli jelentőséggel fog bírni a későbbiekben, így ez a tananyag kiemelt figyelmet kapott a kurzuson. Végezetül a Videoscribe segítségével animációkat készítettünk, a YouTube instruments segítségével pedig a videómegosztó oldalon készítettünk zenét.

Összességében nagyon hasznosnak találtam a kurzust, mert ezalatt a rövid alatt rengeteg digitális technológiát ismertem meg és tanultam meg használni. Biztos vagyok benne, hogy a tanításban nagyon sokat fogom használni ezeket az újonnan megszerzett ismereteket és nagyon várom, hogy élesben is kipróbálhassam őket.

Bp. 2023. 08. 21.

Horváth Dániel

© 2022 Minden jog fenntartva
Az oldalt a Webnode működteti Sütik
Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el